IInspirace a Tipy na rodinnou zábavu
obrázek spokojené rodiny
MENU

veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah
MENU Zábavné hry a kurzy


Tip na kreativní zábavu pro celou rodinu
aneb objevte kouzlo vlastních výtvorů!

Máte doma děti a nevíte jak je zabavit? Rada je jednoduchá. Zabavte je tím, co všechny děti milují, a tím je "tvoření". Tvořivou hrou zároveň podpoříte i jejich rozvíjející se kreativitu.

Může jít o
malování, modelování, vyšívání, vystřihování, razítkování, navlékání korálků, vyrábění dárků apod. Jisté je, že díky kreativním hrám rovněž předejdete pokresleným stěnám, nábytku či jiným nehodám, způsobeným dětskou touhou neustále zaměstnávat ruce.


Začít s dětmi tvořit a kouzlit můžete hned několika způsoby:


1. Tvoříme s kreativními hračkami z hračkářství

S pomocí speciálních kreativních potřeb, hraček a sad na tvoření, které koupíte zde v obchodu pro děti, můžete vytvářet různé zajímavé výtvory. Stačí si vzpomenout na své dětství, co jste rád/a vytvářel/a. Nyní se můžete vrátit zpět do dětských let a začít s dětmi modelovat, vystřihovat či navlékat korálky...  

Dětem můžete udělat radost kromě základních kreativních hraček, které i nás doprovázely celým dětstvím, jako je modelína, potřeby na malování, razítkovací a korálkové sety či kufřík pro švadlenku, i moderními hračkami, kterými jsou
kouzelný písek či sety vytvoř si sám. Tyto sety jsou jednoznačně nejzábavnější hračkou pro malé dětské umělce.

Nás velice zaujala například tato úžasná čajová souprava
pro dva, kterou si dítě samo pomaluje vlastním návrhem. Z výsledku je dítě doslova unešené :-)


ANDREU Toys Navrhni čajovou soupravu


Naprosto
dokonalá je tato dřevěná sada Navrhni si své vlastní auto, která potěší každého malého klučinu a možná i jeho taťku, který synkovi rád pomůže při tvoření autíčka. Své vlastní auto si hoch sám sestaví a dle své fantazie pomaluje nebo popíše nápisy.

2. Tvoříme za pomoci video-návodů

Pojďte se pomocí videa naučit vytvářet originální dárky, šperky a jiné rukodělné výtvory, kterými si děti mohou třeba vyzdobit pokojíček. Začít můžete hned teď zde anebo se níže nechat inspirovat naším malým výběrem hezkých návodů na tvoření s dětmi.

Video kurz kreativního tvoření s lektorkou Irenou Divišovou (3 díly)
Paní Divišová
pracuje s dětmi celý život a má mnoho nápadů, jak s dětmi vyrábět pěkné dárky. Podívejte se na třídílný seriál nápadů na tvoření pro děti a maminky, s názvem Kreativní tvoření s dětmi, v kterém se naučíte, jak s dětmi vyrobit velikonoční a vánoční papírová přání, sváteční výzdobu a zajímavý dekorační papír, s kterým lze zdobit různé předměty a zabalit do něj dárky.


Video kurz kreativního tvoření s FIMO hmotou (32 dílů)
Tyto FIMO video návody vás naučí, jak jednoduše vytvářet krásné věci z FIMO
polymerové hmoty (hmotu i pomůcky koupíte zde), která jde snadno modelovat a následně vytvrdit v elektrické troubě bez toho, aby změnila barvu nebo tvar.

  • Vytvoříte si například květinové hůlky, z kterých uděláte přívěsek na klíče - roztomilé letní žabky nebo veselé tenisky Converse.

  • Dále se naučíte udělat dětem rozkošné a kvalitní pouzdro na telefon, na jehož výrobu vám bude stačit FIMO hmota, EVA pěna, kousek látky nebo samolepicí látky, zip, horké lepidlo (tavné pistole a patrony pro lepení za horka koupíte zde) a epoxidové lepidlo.

  • Vyrobíte si také veselý kočičí držák na telefon či pero pro dotykové obrazovky.
  • Vykouzlit si s dětmi můžete i různé zamilované či pohádkové figurky, zvířata, nádobíčko, jídlo, nábytek, kolotoč, truhlu s pokladem, větrník, šperky a náramky pro malé parádnice, auta pro malé rošťáky, květiny, strašidla a spoustu dalších věciček a postaviček.


3. Tvoříme z polotovarů

Polotovary si můžete dotvořit k obrazu svému a vdechnout jim jedinečnost i originalitu. K dispozici máte tyto různé produkty bez potisku a jiných ozdob, které si můžete pomalovat, vyšít, ozdobit korálky, potisknout razítky a jinak nazdobit dle své fantazie. Jmenujme například:  • Dekorační látkový pytlík. Pytlík můžete ozdobit různými technikami, nebo mu vykouzlit veselou náladu a to tak, že mu namalujete či jinak vytvoříte obličej s úsměvem a na konce provázků dáte bambulky. Pytlík se dá po dotvoření použít např. k uskladnění sušených bylinek, hub nebo třeba panáčků z kinder vajiček. Je rovněž zajímavým obalem na dárek pro obdivovatele rustikálního stylu.

  • Zástěra pro kuchařky či kuchaře nebo i pro zahradníky či domácí kutily apod. Ke zdobení můžete použít vyšívku, decoupage, malování se šablonou či bez. Zástěru můžete ozdobit našitím stuhy, krajky či různých prýmků.

  • Maska na karneval, ples či párty. Masku lze vylepšit flitry, peříčky nebo domalováním barvami.

  • Papírové krabice, krabičky, tašky, polštář, lněný kapsář na zeď nebo dveře či dokonce vějíř. To vše můžete nazdobit, polepit, pomalovat nebo popsat nápisy.

  • Dětské vyšívání. Set obsahuje potištěnou látku, bavlnky a rámeček. Dítko (spíše asi holčička) vyšije obrázek a rázem má krásný dárek - vyšívaný ubrousek nebo ubrus, třeba pro babičku.


Všechno možné a nemožné k domácímu tvoření s dětmi koupíte zde

Jak vidíte, nápadů na kreativní hravé tvoření je opravdu hodně. Postupně budeme přidávat další nápady a návody.


Autor článku: redakce www.rodinnazabava.cz

Návrat na obsah