veselé výlety, zábavná dovolená, rodinné hry a úžasné zážitky pro děti i rodiče

Přejít na obsah


Výlet do z
oologické zahrady Děčín

Do Zoo Děčín se můžete s rodinou vypravit kterýkoliv den v roce. Otevřeno mají po celý rok a není nutné se objednávat předem. Tato Zoologická zahrada však nepovoluje vstup pejskům, a proto svého mazlíčka nechejte raději doma nebo v hotelu. Vaše děti si zde užijou kromě zážitků se zvířaty i spoustu zábavy v dětském areálu.

Zoologická zahrada Děčín se nachází na okraji města Děčín v severozápadní části města Podmokly a svou rozlohou se řadí k nejmenším v České republice. Rozkládá se na vrchu Pastýřská stěna, obklopena městským lesoparkem.

Oddělenou expozicí děčínské zoo jsou Rajské ostrovy nacházející se nedaleko zoo, cca 700 metrů od zoo v centru města. Více o Rajských ostrovech se dozvíte v článku níže.

Zajímavosti ze zoologické zahrady Děčín

Zoo Děčín byla založena v roce 1948 a otevřena již o rok později. Jejím zakladatelem byl děčínský obchodník Ludvík Grác. V době vzniku děčínské zoologické zahrady byly v Československu pouze čtyři zoologické zahrady. Původně byla pro zoologickou zahradu vyměřena plocha zhruba 8 ha, při vzniku však byly využity pouze 2 ha, postupně se pak plocha rozrostla na dnešních 6 ha.

V prvých letech existence bylo v zoo chováno přibližně 40 až 50 druhů zvířat, např. medvěd malajský – v té době jediný v republice, makak rhesus, pavián, pár medvědů hnědých, karpatští vlci, tchajwanský jelen sika, mufloni, daňci, sup bělohlavý, bažanti, čápi a volavky. Do roku 1956 získala zoologická zahrada lva, pár velbloudů, hyenu a kotula. Během dalších dvou let pak přibyly samice mandrila, dikobrazi, pštrosi emu, lama a mývalové. Poměrně bohatě byla obsazena i terária. V roce 1958 dosáhl počet chovaných zvířat zhruba 300 kusů v 98 druzích a kolem 200 kusů akvarijních ryb.

31. prosince 2009 byla zahrada obohacena o vzácnou raritu: srnu-albína


V z
ooparku Děčín nechybí ani silně ohrožené druhy vedené v Červené knize ohrožených zvířat nebo CITES a mezi návštěvníky oblíbená zvířata jako medvěd hnědý grizzly, levhart mandžuský, levhart perský, vlk obecný, kakadu žlutolící či ara vojenský.

Možná by Vás mohlo zajímat ubytování v okolí Zoologické zahrady

Využijte možnost objednání ubytování v místě vašeho výletního cíle. Přejděte na mapu s ubytovacími objekty, vyberte si ten, který se vám líbí a nezávazně online zarezervujte.


Zobrazit mapu s ubytováním v okolí
Zoo Děčín


Rajské ostrovy

Oddělená expozice děčínské zoo, Rajské ostrovy, vznikla na místě bývalé Noční zoo zvané Sulawesi a byla otevřena v roce 2006. Má čtyři části zaměřující se na faunu rozdílných částí světa: Réunion – korálový útes, Fidži – mangrovové pobřeží, Sulawesi – asijský tropický deštný prales a Haiti – polopoušť karibských ostrovů. Mezi tamními obyvateli návštěvníci najdou např. perutýna ohnivého, klauna očkatého známého z animovaného filmu Hledá se Nemo, krajtu mřížkovanou, leguána kubánského, několik druhů sklípkanů či rozmanité mořské korály. V posledním, čtvrtém patře je situován Zooklub, kde se konají besedy, přednášky a výukové programy.

Zábava pro děti

V areálu zoo se nachází prostor pro děti s průlezovým hradem, lanovou opičí dráhou a kamzičí ministěnou
. Dětské hry o zvířatech a na zvířata si mohou děti hrát po celém areálu zoo. Především dětem slouží také kontaktní "minizoo", kde mohou krmit a hladit zvířátka.

Suvenýry a občerstvení

Návštěvníci mohou využít prostory k občerstvení, přilehlé parkoviště a prodejnu suvenýrů.

Otevírací doba Zoo Děčín:

květen - srpen  8.00 - 19.00
září a duben  8.00 - 18.00
březen a říjen  8.00 - 17.00
listopad - únor 8.00 - 16.00


Video ze Zoo Děčín

Podívejte se na video dokument
z děčínské zoologické zahrady.


Více informací najdete na stránkách
provozovatele Zoo Děčín:
www.zoodecin.cz


nebo v článku:
"ZOO Děčín“ na Wikipedii

Článek zveřejnila: redakce www.rodinnazabava.cz

Vytvořeno s pro radost


Design & Copyright © 2013 - 2018 by rodinnazabava.cz. Všechna práva vyhrazena. | Vzkaz redakci. | Kontakt | Monitoring webu:  

NAVRCHOLU.cz

PARTNEŘI RODINNÉ ZÁBAVY

invia.cz, esennce.cz, firmanazazitky.cz, chata.cz, booking.com, flixbus.cz, interhome.cz, pepa.cz, hyperslevy,cz a další...

a řada dalších...
Design & Copyright © 2013 - 2018 by rodinnazabava.cz. Všechna práva vyhrazena. | Vzkaz redakci. | Kontakt | Monitoring webu:  

Návrat na obsah